Morze Martwe jest najbogatszym źródłem substancji leczniczych na świecie. Rzeka Jordan wpada do Morza Martwego, ale woda nigdy z niego nie wypływa, tylko wyparowuje. I właśnie przez odparowanie wody powstają stężone kryształy rzadkiej soli. W wodzie Morza Martwego znajduje się zadziwiająca liczba 21 dobroczynnych minerałów. Woda zawiera ponad 80% różnych minerałów i tylko 20% soli, podczas gdy przeciętna woda morska zawiera średnio 3% minerałów i 97% soli. Naturalna sól z Morza Martwego jest zatem wynikiem naturalnego odparowania wody przez słońce. Otrzymane kryształy soli są szczególnie bogate w minerały, takie jak magnez, wapń, sód, brom, jod i potas.

Ze względu na wysoki procent minerałów, sól z Morza Martwego ma korzystne działanie w leczeniu problemów skórnych, reumatycznych i oddechowych. Wpływ wody i soli z Morza Martwego był znany już w Średniowieczu. Sól wpływa korzystnie na różne choroby skórne, takie jak atopowe zapalenie skóry, łuszczyca lub trądzik. Dodatkowo nadaje skórze odświeżony i odprężony wygląd oraz pozostawia ją miękką i gładką. Regularne kąpiele solne z Morza Martwego biorą udział w procesach odtruwania i regeneracji skóry, naturalnie oczyszczają i promują krążenie krwi.

Po kąpieli konieczne jest nawodnienie skóry. Idealnym wyborem są kosmetyki z solą z Morza Martwego. Sól morska o wysokiej zawartości pierwiastków śladowych i minerałów odżywia skórę, jednocześnie pomagając w jej naturalnej odbudowie. Mleczko do ciała Bodycann jest takim właśnie produktem, zawierającym unikalną kombinację 16 naturalnych substancji wraz z solą z Morza Martwego. Dzięki zawartości skutecznych substancji naturalnych mleko intensywnie odżywia, nawilża i łagodzi skórę.

Naturalny krem ​​Atopicann to kolejny produkt do pielęgnacji problematycznej skóry ze skłonnością do wyprysków i objawami łuszczycy. Regularne stosowanie może znacznie poprawić ogólną kondycję i wygląd skóry. Oba te produkty naturalne są opatrzone certyfikatem CPK, nadają się dla dzieci poniżej 3 roku życia, są również doceniane przez wegan.