Konwencjonalne kosmetyki działają dobrze, podobnie jak naturalne. Dlaczego jednak warto zapłacić więcej za kosmetyki naturalne i organiczne ? Kiedy przyjrzymy się dokładniej kosmetykom, dowiadujemy się, że istnieje jednak znaczna różnica. Ma to znaczenie, ponieważ zdrowie jest rzeczą najważniejszą. W przeciwieństwie do zwykłych kosmetyków, naturalny nie zawiera żadnych szkodliwych substancji, które mogą szkodzić zdrowiu podczas długotrwałego użytkowania. Szkodliwe substancje pozostają nie tylko na powierzchni skóry ale także wnikają głębiej. Podczas produkcji kosmetyku konwencjonalnego producent nie jest zobowiązany do stosowania naturalnych substancji, dlatego stosuje substancje syntetyczne. Zrozumiałe jest, że substancje syntetyczne są znacznie tańsze co dla producenta kosmetyku jest bardziej opłacalne. Stosowanie kosmetyków z syntetycznymi składnikami może prowadzić do podrażnienia skóry a także skutkować alergią. Konwencjonalne kosmetyki zawierają również wiele składników, które są nieskuteczne. Nie zrobią Ci krzywdy, z drugiej strony też nie pomogą. Takim przykładem może być silikon, który można znaleźć w większości kosmetyków. Daje fałszywe wrażenie gładkiej skóry. Podobnie jak inne substancje pianotwórcze i inne składniki wytwarzane z ropy naftowej.

Wypróbuj zamiast tego naturalne i ekologiczne kosmetyki, gdzie nie ma ryzyka, że ​​użyjesz ropy na swojej skórze. Nasze naturalne i ekologiczne kosmetyki są wykonane z wysokiej jakości składników, ekstraktów roślinnych lub ziołowych i innych naturalnych składników. Kosmetyki naturalne są wytwarzane bez użycia syntetycznych perfum, barwników, silikonów, pochodnych ropy naftowej, takich jak parabeny, oleje mineralne lub parafiny. Na koniec pamiętaj, że nasza skóra jest największym organem naszego ciała, więc powinniśmy odpowiednio o nią dbać.

Aby mieć pewność, że naprawdę korzystasz z naturalnych lub organicznych kosmetyków, szukaj certyfikatów. Nasze kosmetyki mają certyfikaty CPK naturalne i CPK organiczne.